Express-Miejski.pl

Na Sikorskiego wymienią chodniki i wodociągi

Spotkanie z lokatorami w sprawie remontu fot.: UMiG

Lokatorzy z ulicy Sikorskiego spotkali się z władzami Strzelina. Omawiano remont, który rozpocznie się w lipcu.

4 lipca ruszy remont ulicy o długości 180 metrów. Wymieniona zostanie stara nawierzchnia ulicy, przebudowany chodnik (wymiana płyt betonowych i zastąpienie ich kostką kamienną). Wyremontowane zostaną zjazdy na posesje oraz studnie i skrzynki gazowe. W okolicy przedszkola  odtworzone zostanie oznakowanie na nawierzchni drogi.

- Wymienione zostaną też elementy bezpieczeństwa ruchu pieszego – bariera. Na krawędziach chodników zamontowane zostaną obrzeża betonowe. Przy zjeździe do posesji nr 3 wykonane zostanie odwodnienie – informuje jeden z urzędników.

W trakcie remontu równocześnie wymieniona zostanie sieć wodociągowa. Tę inwestycję ma wykonać Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie. Remont ma potrwać do sierpnia. Prace wykona przedsiębiorstwo budowlane z Wilkowa. Całość ma kosztować ponad 244 tysiące zł. W spotkaniu z lokatorami, które zorganizowano w magistracie wzięli udział: Jan Maćkała i Aleksander Raginis, radna Elżbieta Kasprzyszak i Mieczysław Mydlarz ze strzelińskich wodociągów.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA