Express-Miejski.pl

Dzień Sybiraka pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru

Po nabożeństwie delegacje złożyły kwiaty i znicze pod obeliskiem fot.: UMiG

Burmistrz Dorota Pawnuk, radni i przedstawiciele koła Związku Sybiraków wzięli udział w uroczystościach 77 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.

Uroczystość rozpoczęto mszą w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie. Druga część zorganizowano pod strzelińskim Pomnikiem Zesłańców Sybiru. Delegacje przywitał prezes zarządu miejscowego koła Sybiraków Zdzisław Charowski, który opowiedział gościom tragiczne losy uczestników tamtych wydarzeń. Głos zabrali także: burmistrz Dorota Pawnuk, kapelan koła ks. Dziekan Stanisław Włodarski i dyrektorka Gimnazjum nr 2 w Strzelinie Krystyna Pieńkos.

Po nabożeństwie delegacje złożyły kwiaty i znicze pod obeliskiem. W kolejnej części odbyła się uroczysta akademia w auli gimnazjum. Młodzież zaprezentowała historię Sybiraków oraz warunki ich życia.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dzień Sybiraka pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru

  2016-09-23 12:06:26

  bom

  Burmistrz Dorota Pawnuk, radni i przedstawiciele koła Związku Sybiraków wzięli udział w uroczystościach 77 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.

 • 2016-09-25 17:54:08

  gość: ~Ex Frankenstein

  ostatnio dodany post

  A kiedy uczczą pomordowanych bestialsko na WOłyniu przez UPA?
  Przecież Sybiracy wrócili żywi, a ci z WOłynia, któych pomordowali okrutnie Ukraińcy, nie wrócili.

  Wrócili ci, którzy zdążyli uciec. A także część Ukraińców i Łemków przesiedlonych w ramach akcji Wisła (z biedniutkich domów w Bieszczadach przesiedlono ich do nowoczesnych miast i wsi na ziemiach zachodnich).

  Dlaczego te przygłupy zza Buga milczą o ofiarach ludobójstwa wołyńskiego?

REKLAMA


REKLAMA