Express-Miejski.pl

Oszuści podszywali się pod pracowników firmy energetycznej

Oszustom grozi 8 lat więzienia [zdjęcie ilustracyjne] fot.: bom

Policja ze Strzelina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli zawierać fikcyjne umowy na wymianę licznika energii elektrycznej.

Oszuści pochodzą z Wrocławia i są w wieku 28 i 35 lat. Do ich zatrzymania doszło po tym, jak jedna z mieszkanek powiatu strzelińskiego zawiadomiła funkcjonariuszy o podejrzeniu oszustwa. Policjanci pojechali na miejsce. Po zebraniu bliższych informacji rozpoczęli poszukiwania. Szybko zlokalizowano samochód osobowy, którym poruszali się podejrzani. W aucie znajdowały się podpisane umowy i duża ilość czystych druków.

- Podejrzani podszywali się pod pracowników znanej firmy dostarczającej energię elektryczną i pod pretekstem wymiany licznika energii podkładali osobom do podpisania umowy na świadczenie takiej usługi. Po podpisaniu umowy zabierali ją nie zostawiając kopi ani żadnych innych dokumentów – informuje Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Zatrzymali usłyszeli już zarzuty. Młodszy z mężczyzn okazał się być również poszukiwanym przez rzeszowski sąd celem odbycia kary więzienia za inne oszustwa. 28-latek został przewieziony już do zakładu karnego. Za usiłowanie oszustwa zatrzymanym grozi im osiem lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. 

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA