Express-Miejski.pl

Ukarzą pracodawców, którzy zatrudniali cudzoziemców

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: SG

Straż graniczna zatrzymała sześcioro cudzoziemców pracujących na czarno. To obywatele Egiptu, Ukrainy i Chin.

Bez umowy o pracę zatrudniono trzech Ukraińców, którzy pracowali na budowie w Strzelinie. Mężczyźni w wieku 48, 33 i 25 lat pracowali przy obróbce metali. Wszyscy przyznali się do naruszenia przepisów ustawy o rynku i zostali ukarani mandatami. To nie koniec. 27 września w Oławie funkcjonariusze straży zatrzymali 29-letniego Egipcjanina, który pracował w jednym z lokali gastronomicznych. Cudzoziemiec wcześniej zawarł umowę z pracodawcą, ale nie uzyskał zezwolenia na pracę. Zarówno obywatelom Ukrainy, jak i obywatelowi Egiptu wydano decyzje o wyjeździe z Polski w terminie 30 dni.
- Postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemców do powrotu zostało wszczęte również w obec dwojga obywateli Chin. Strażnicy wykryli, że 27-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna nielegalnie podjęli pracę w restauracji w Jelczu-Laskowicach. Funkcjonariusze stwierdzili także, że cudzoziemcy przebywają w Polsce bez zezwolenia – tłumaczy Irena Skuliniec, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku.

Funkcjonariusze prowadzą również czynności wobec pracodawców, którzy zatrudnili obywateli Egiptu, Chin i Ukrainy naruszając przepisy. Prowadzący postępowanie skierują do sądu wnioski o ukaranie
przedsiębiorców. Grozi im grzywna nie mniejsza niż 3 tys. zł.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA