Express-Miejski.pl

Atrapy narkotyków do szkoleń i profilaktyki

W walizce znajdują się atrapy narkotyków oraz materiały szkoleniowe fot.: policja

Lufki z marihuaną, sprzęt do zażywania kokainy, dopalacze i inne przedmioty szkoleniowe znajdują się w walizce narkotykowej, którą otrzymała m.in. policja w Strzelinie.

We wrocławskiej komendzie odbyło się przekazanie materiałów edukacyjnych policjantom, którzy na Dolnym Śląsku będą działać profilaktycznie w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Program skierowany jest głównie do młodzieży i osób starszych.
- Walizki będą służyć za zajęć profilaktycznych. Ich zawartość będzie prezentowana na spotkaniach w szkołach, z pedagogami i rodzicami. W walizce znajdują się atrapy narkotyków oraz przedmiotów, które służą do zażywania substancji zakazanych – mówi Beata Borowicz z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Przekazane materiały edukacyjne po raz pierwszy trafiają w ręce funkcjonariuszy z jednostek w Strzelinie, Kłodzku, Wałbrzychu, Kamiennej Górze i Ząbkowicach Śląskich. Walizki zawierają też filmy materiały edukacyjne oraz plakaty i ulotki dla młodzieży. Materiały zakupiono w ramach projektu Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową.
- Główne cele Drugstop to podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej, przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających – informuje Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji.
Partnerem wiodącym projektu jest została Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA