Express-Miejski.pl

Jest bezpieczniej przez patrole interwencyjne

Patrol Straży Ochrony Kolei fot.: KGSOK

W tym roku Straż Ochrony Kolei miała wezwanie do połamanego szlabanu w Białym Kościele i kobiety podróżującej bez biletu. Nie odnotowano kradzieży trakcji ani węgla.  

Więcej interwencji sokiści mieli w 2016 roku. Podczas remontu torów pociągi pasażerskie relacji Wrocław – Strzelin oczekiwały na podróżnych na dworcu. W tym czasie nie próżnowali wandali, którzy pomalowali wagony. Nie było to jednak „artystyczne” graffiti tylko zwykłe bazgroły. Do kolejnego incydentu doszło w autobusie komunikacji zastępczej na trasie Strzelin – Kamieniec Wrocławski, w którym pobito podróżnego. Pijany sprawca został zatrzymany.
- W tym roku mieszkaniec Wrocławia uszkodził rogatkę na przejeździe kolejowym w Białym Kościele. Auto marki Renault Clio uderzyło w szlaban. Kierowca sam zawiadomił policję i spokojnie czekał na przyjazd stróżów prawa – mówi Adam Radek, rzecznik Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Opolu.
Kilka dni temu sokiści zatrzymali kobietę, która jechała pociągiem relacji Wrocław – Międzylesie bez ważnego biletu. Sprawa była poważna, bo podróżną zatrzymała policja. Wcześniej na dworcu PKP nieznani sprawcy wybili szyby w wiacie peronowej.
- Gdyby nie patrole na trasach nie byłoby tak bezpiecznie. Z pewnością interwencji więcej – kończy Adam Radek.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA