Express-Miejski.pl

Z kartoteki policyjnej: złodzieje drzewa, wybita szyba w szkole

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Na przestrzeni ostatnich dni strzelińska policja zatrzymała między innymi złodziei drzewa. Interweniowała także przy wybitej szybie.

29 marca w Suchowicach dzielnicowa ze strzelińskiej jednostki wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej zatrzymała sprawców kradzieży drzewa w lesie o wartości ok. 500 zł. Zostało zabezpieczone, a winowajca odpowie przed Sądem.

30 marca w Strzelinie komendant Straży Miejskiej zgłosił policji, że podjął interwencję wobec nieznanego mu mężczyzny - Przebywał na parkingu koło Urzędu Gminy, poruszał się po obiekcie, miał ze sobą plecak i podejrzanie zachowywał się. Na miejsce przyjechali policjanci którzy wylegitymowali i sprawdzili osobę. Był to mieszkaniec Starego Wiązowa. Kontrola jego rzeczy osobistych nie wykazała aby posiadał coś podejrzanego. Podczas rozmowy mężczyzna nie potrafił rzeczowo określić przyczyny swojego pobytu w tym miejscu - informuje Ireneusz Szałajko ze strzelińskiej policji.

Również 30 marca tuż przed godziną 16 na wysokości miejscowości Ludów Polski doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. - Mieszkanka gminy Wiązów kierując samochodem osobowym marki Honda Civic na łuku drogi przekroczyła oś jezdni i zderzyła się z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku pojazdem marki Skoda Octavia, którym kierował mieszkaniec Wrocławia. Wstępnie ustalono, że uczestnicy doznali obrażeń ciała i zostali przetransportowani przez pogotowie ratunkowe do szpitali – relacjonuje Szałajko. Na tym obszarze pracowali również strażacy i pogotowie ratunkowe. Przez ok. 2 godziny na miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

2 kwietnia pracownica podstawówki w Przewornie zgłosiła wybicie szyby w budynku szkolnym. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie - Jak ustalili została wybita podwójna szyba o wymiarach 70/70 cm, sporządzono pisemną informację, a zdarzenie będzie wyjaśniane przez policję w późniejszym czasie – mówi Szałajko.

mwinnik / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA