Express-Miejski.pl

Strażacy gasili bele słomy i usuwali olej z jezdni

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: PSP

Straż ze Strzelina wezwano do zakrwawionego mężczyzny, który leżał pod bankiem. Usuwali też rozlany olej w Kondratowicach i gasili podpaloną słomę.

4 kwietna po godzinie 16 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej (PSP) przyjął zgłoszenie o rannym mieszkańcu Strzelina, który leży pod bankiem przy ulicy Książąt Brzeskich.
- Na miejscu strażacy zastali policję i pogotowie, które udzielało pomocy rannemu. Poszkodowany prawdopodobnie potknął się i uderzył głową o chodnik. Straż zabezpieczyła teren – relacjonuje Jarosław Łuczak z PSP w Strzelinie. Kilki dni później straż otrzymała zgłoszenie o rozlanym oleju przy drodze powiatowej w Kondratowicach. Płyn stwarzał zagrożenie poślizgu innych pojazdów.
- Olej rozlany był w okolicach przejazdu kolejowego przy ulicy Długiej. Plama miała długość 30 metrów. Niestety nie udało się ustalić samochodu, który miał awarię – dodaje strażak.
Według wstępnych ustaleń auto przejeżdżające przez przejazd uderzyło podwoziem powodując pęknięcie miski olejowej - to spowodowało wyciek. Strażacy zabezpieczyli teren i wyczyścili plamę sorbentem. 9 kwietnia nieznani sprawcy podpalili cztery bele słomy. Do pożaru doszło na polu w Wyszonowicach. Płomienie gaszono prawie godzinę. Strażacy gasili też 3 ary nieużytków, które płonęły w okolicach Przeworna.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA