Express-Miejski.pl

Budowa kampusu coraz bliżej. Gmina czeka na podpis

Wartość kosztorysowa obiektu w Dobroszowie to 6 mln 650 tys fot.: Gm. Przeworno

Przeworno czeka na podpisanie umowy o dofinansowanie budowy Kampusu w Dobroszowie. W obiekcie będą organizowane zajęcia z astrofizyki i astronomii.

Do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej należy 21 samorządów z całego Dolnego Śląska. Wśród nich jest gmina Przeworno. Stowarzyszenie zdecydowało, że centra pobytowe powstaną w Wołowie, Żmigrodzie, Dobroszowie i we Wrocławiu. Wszystkie budynki są nowoczesne z wykorzystaniem tzw. technologii pasywnej. W każdym powstanie też baza noclegowa.
- Obecnie plac stoi pusty. Czekamy na podpisanie umowy o dofinansowanie. Jeśli zostaną załatwione formalności wtedy ruszą przetargi. Prace budowlane rozpoczną się już w tym roku, a zakończenie przewidziane jest na rok 2018. W Centrach organizowane będą zajęcia w rodzaju zielonych szkół – tłumaczy Urszula Iżykowska-Mroczko, sekretarz gminy.
Kampusy, które powstaną na Dolnym Śląsku mają być tematyczne. Docelowo będzie można organizować w nich zielone szkoły. W Dobroszowie tematem przewodnim będzie astrofizyka. Na wieży widokowej w Gromniku ma powstać „planetarium” do obserwacji ciał niebieskich. Tam również prowadzone będą zajęcia z astronomii. W centrum ma powstać 54 miejsca noclegowe.
- Wszystkie kampusy, które powstaną na Dolnym Śląsku będą zróżnicowane pod względem wielkości. Największy ma pełnić funkcję administracyjną. Powstanie on przy Stadionie Miejskim we Wrocławiu – mówi członek zarząd Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.
Wartość całego projektu opiewa na kwotę ponad 41 mln zł. Wartość kosztorysowa obiektu w Dobroszowie to 6 mln 650 tys. W kampusie mają powstać sale do ćwiczeń naukowych, pomieszczenia techniczne oraz baza noclegowa dla rodzin. Oprócz tego miejsce na grilla i parkingi rowerowe.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA