Express-Miejski.pl

Policja chce kupić psa tropiącego

Policyjny pies musi posiadać odpowiednie predyspozycje np. nie może bać się huku fot.: policja

Policja w Strzelinie chce zakupić psa patrolowo – tropiącego. Koszt wyszkolenia i zakup czworonoga wynosie ok. 6 tys. zł.

Niedawno komendant Marek Pelczar rozmawiał w tej sprawie z burmistrz Dorotą Pawnuk. Obecnie do włamań i kradzieży czworonogi sprowadzane są z jednostek we Wrocławiu lub okolic Strzelina.
- W naszej komendzie są kojce dla psów. Podczas akcji jest możliwość zabierania psa do domu przez funkcjonariusza. Nie jest nam potrzebny pies do wyczuwania narkotyków, ale dobry pies patrolowo – tropiący – mówi Ireneusz Szałajko, rzecznik policji w Strzelinie.
Na razie trwają rozmowy wstępne. Głównym zadaniem takich psów jest „oddziaływanie prewencyjne”. Mogą być one wykorzystywane podczas koncertów lub demonstracji do utrzymania porządku publicznego. Oprócz tego do interwencji, zasadzek, pościgów i konwojowania przestępców.

bom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Policja chce kupić psa tropiącego

  2017-04-14 14:09:18

  gość: ~kaaaa

  nierozumiem wydawania pieniedzy na psa i pomagania hodowlom w rozmnażaniu zwierząt - w schroniskach i na forach internetowych mozna znależć owczarki-szczeniaki do adopcji i to chyba powinno być priorytetem "władzy"

 • 2017-04-14 18:23:15

  gość: ~Logik

  ostatnio dodany post

  Głupio gadasz.Pies policyjny musi mieć predyspozycje fizyczne i psychiczne.Fizyczne to znaczy że musi mieć zdrowe łokcie i stawy.Psychiczne to znaczy że nie moze być lękliwy,musi być stabilny psychicznie i odważny.Sorry, ale takich psów nie znajdziesz w schronisku.To musi być pies z dobrej hodowli, najlepiej owczarek belgijski malinois lun owczarek holendersi, ewentualnie owczarek niemiecki z linii użytkowych.

REKLAMA


REKLAMA