Express-Miejski.pl

Wiele groźnych wypadków i dwaj pijani kierowcy

Wypadek na drodze między Piotrowicami i Brochocinkiem fot.: policja

Drogówka zatrzymała 62-letniego mieszkańca, który w Przewornie jechał ulicą Strzelińską. Miał prawie półtorej promila. Kolejnego nietrzeźwego zatrzymano w Strzelinie.  

W poniedziałek 17 kwietnia przed południem doszło do czołówki dwóch aut na drodze nr 395 Wrocław – Strzelin. Wypadek zdarzył się przy zjeździe na Warkocz. Na miejsce szybko przyjechali strażacy ze Strzelina, którzy wracali z innego wypadku w Michałowicach. Dwie osoby zostały ranne. Jedną do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.  Do kolejnego czołowego zderzenia doszło w Białobrzeziu na drodze krajowej nr 39.
- Przyczyną wypadku był prawdopodobnie rozlany na jezdni olej. Poszkodowani zostali odtransportowani do szpitala. Straż musiała dodatkowo kierować na objazdy i zneutralizować substancję – opowiada jeden ze strażaków.
13 kwietnia w Przewornie przy ulicy Strzelińskiej, funkcjonariusze drogówki zatrzymali 62-letniego mieszkańca Przeworna, który kierował motorowerem marki Jonway w stanie nietrzeźwym. Badany miał  prawie półtora promila. W toku czynności ustalono, że mieszkaniec miał zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd w Strzelinie. 12 kwietnia w Ośnie
Kierująca autem zawiadomiła policję , że w przydrożnym rowie leży samochód marki Ford Focus.
- Na miejscu okazało się, że w pojeździe nie ma żadnej osoby. Po numerach tablic tablic ustalono właściciela. Kierującą okazała się mieszkanka gminy Wiązów która oświadczyła, że nie zachowała ostrożności i wpadła do rowu. Policjanci nałożyli na nią mandat w wysokości 50 zł. Musieli też zatrzymać dowód rejestracyjny – informuje Ireneusz Szałajko z policji w Strzelinie.
12 kwietnia w Strzelinie przy ulicy Wolności kierowca volkswagena sharana nieprawidłowo skręcił uderzając w stojącego volkswagena golfa. Sprawcę ze sharana ukarano mandatem w wysokości 250 zł. W tym samym dniu w Ludowie Polskim kierujący oplem mieszkaniec Wrocławia nie udzielił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volkswagenowi polo, którym kierował mieszkaniec Strzelina. Wrocławianina ukarana mandatem - 250 zł.
- W niedzielę 16 kwietnia na drodze krajowej nr 8 pomiędzy Piotrowicami i Brochocinkiem opel wypadł z drogi i wylądował w przydrożnym rowie. Autem jechał mieszkaniec Karczyna razem z żoną i trójką dzieci. Po drodze auto skosiło kilka znaków drogowych. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. Przetransportowano ją do wrocławskiego szpitala. Kierujący był trzeźwy – dodaje Ireneusz Szałajko.
Policja wyjaśnia przyczyny wypadku. 15 kwietnia przy Okulickiego w Strzelinie kierująca volkswagenem foxem podczas cofania uderzyła w BMW. Ukarano ją mandatem w wysokości 250 złotych. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Czternastego kwietnia przy Wrocławskiej w Strzelinie policjanci zatrzymali nietrzeźwego 64-latka, który kierował mitsubishi. Miał 0,64 promila. Kierowca będzie odpowiadał przed sądem.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA