Express-Miejski.pl

Rozbudowa przedszkola przy Ogrodowej. Będą cztery nowe oddziały

Cztery nowe oddziały mają być gotowe latem fot.: UM

Trwa rozbudowa przedszkola miejskiego w Strzelinie. Murarze postawili już ściany konstrukcyjne parteru. Zakończenie inwestycji planowane jest w sierpniu.

Do placówki przy Ogrodowej przeniesiono część maluchów ze starego przedszkola przy Piłsudskiego, które powstało w latach siedemdziesiątych. Były tam mało komfortowe warunki np. część dachu była pokryta azbestem. To wykluczało prowadzenie dalszych zajęć. Budynek miał służyć dwadzieścia lat,  ostatecznie funkcjonował 35 lat. W roku 2013 budynek przy Piłsudskiego został zamknięty, a otwarto nowoczesny obiekt przy Ogrodowej 27.
- Gmina z własnych pieniędzy zbudowała nowoczesne przedszkole miejskie. Jest tam osiem oddziałów, kuchnia i piękna sala dla dzieci. Chcemy, aby zajęcia w nowych czterech oddziałach rozpoczęły się po wakacjach – mówi Dorota Pawnuk, burmistrz Strzelina.
Kuchnia przy Ogrodowej spełnia najwyższe współczesne standardy żywieniowe. Jadłospisy zbilansowanych dań układa dietetyk. Założenia były takie, aby do nowych oddziałów przenieść maluchy również z placówki przy ulicy Sikorskiego. Tam budynek również wymaga remontu. Przy Ogrodowej powstały sale dydaktyczne, terapeutyczne, logopedyczne i ogrody przedszkolne, które podobają się dzieciom.
- Niestety już teraz maluchów zapisanych jest tak dużo, że nie pomieszczą ich nawet cztery nowe oddziały – dodaje pani burmistrz.
Po wprowadzeniu reformy wiele dzieci nie pójdzie do szkół. Czrtery nowe oddziały będą połączone ze sobą. Powstanie tam również nowy plac zabaw. Na budowę udało się pozyskać pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Wartość realizacji projektu to ponad 2 mln zł. Na sfinansowanie zadania magistrat otrzyma wysokie dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln 400 tys. zł.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA