Express-Miejski.pl

Żurek dla wszystkich i konkurs na najładniejszą palmę

Strzeliński Jarmark Wielkanocny fot.: SOK

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Kilka tysięcy osób odwiedziło jarmark wielkanocny w Strzelinie. Rozdano 300 porcji darmowego żurku. Był też konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną.

W tym roku pogoda dopisała, dlatego sporo osób przyszło na strzeliński rynek. W świątecznej imprezie wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z Dolnego Śląska oraz koła gospodyń wiejskich z różnych miejscowości. Nie zabrakło ozdób świątecznych, domowych wypieków ciast oraz typowych dań wielkanocnych. Łącznie rozdano trzysta porcji żuru, który ufundowała Dorota Pawnuk, burmistrz Strzelina. Na jarmarku sprzedawano również kosmetyki i zwykłe rzeczy sprzedawane w sklepach.
- W pierwszej kolejności stoiska przypadły kramarzom, którzy oferowali asortyment wielkanocny. Były też koła gospodyń wiejskich z produktami spożywczymi i zwykli sklepikarze, którzy oferowali rzeczy typowo jarmarczne – mówi Dariusz Stępień, dyrektor Strzelińskiego Ośrodka Kultury.
Zorganizowano też konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. Wyróżniono kilkumetrowe palmy wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Białego Kościoła i mieszkańców Pławnej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe m.in. książki, notesy. Impreza trwała od godz. 11 do 18.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA