Express-Miejski.pl

Pożary sadzy kominowej i śmieci

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: bom

Strażacy pomogli poszkodowanym w wypadku pod Borkiem Strzelińskim. Gasili też sadze w kominie i wysypisko śmieci w Częstocicach.

19 kwietnia na drodze nr 395 w okolicach Borka Strzelińskiego ciężarówka DAF zderzyła się z volkswagenem golfem. Lekko ranny został kierowca osobówki. Na miejscu udzielono mu pomocy lekarskiej. Strażacy odłączyli instalację gazową pojazdu i akumulatory. Państwowa Straż Pożarna w Strzelinie była też wzywana do fałszywego alarmu.
- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na klatce schodowej w budynku w rynku w Strzelinie palą się przewody elektryczne. Na miejscu okazało się, że zapach plastiku mógł wydobywać się z osmolonej skrzynki – mówi Jarosław Łuczak, rzecznik strzelińskiej straży.
Zimno i wietrzna pogoda spowodowały, że ludzie zaczęli palić w piecach. W trakcie ogrzewania pomieszczeń sadza zapaliła się w domu przy ulicy Armii Ludowej w Wiązowie i przy Staromiejskiej w Strzelinie. W dniu 21 kwietnia przed godziną szóstą rano jednostki OSP i PSP ze Strzelina, Jutrzyny i Wiązowa gasiły płonące odpady na wysypisku w Częstocicach.
13 kwietnia w Mikoszowie straż wezwano do pożaru domu.
- Zapaliły się tam panele podłogowe. Pożar prawdopodobnie powstał od żaru, który wypadł z pieca. Właścicielce udało się ugasić płomienie przed przybyciem straży pożarnej – dodaje rzecznik.
Po akcji za pomocą czujników sprawdzono, czy w pokojach nie ma tlenku węgla. Zbadano również lokatorką czy nie została podtruta czadem.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA