Express-Miejski.pl

Mieszkańcy Strzelina i okolic boją się remontu ulicy Buforowej we Wrocławiu

Tak ma wyglądać przejazd na ulicy Bardzkiej po przebudowie fot.: materiały inwestora

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa wiaduktu kolejowego i remont głównej „wylotówki” na Strzelin. Ludzie obawiają się stania w kilometrowych korkach

Remont obejmie przebudowę 3 kilometrów drogi - od wiaduktu kolejowego nad ulicą Bardzką do granic miasta. Ulica zostanie poszerzona, a miejscami będzie wybudowana nowa jezdnia, równoległa do obecnej trasy. Stara jezdnia pozostanie, ale przeznaczona będzie przede wszystkim dla komunikacji zbiorowej. Na inwestycję czekają mieszkańcy Jagodna, którzy do swoich osiedli muszą dojeżdżać autostradą A4.
- Już teraz po godzinie 15 przy wiadukcie tworzą się ogromne korki. Aż strach pomyśleć, co będzie kiedy ruszą prace. Z tego, co wiem nie będzie żadnych objazdów. Zastanawiam się, jak rozwiążą sprawę ruchu dwustronnego. W komfortowej sytuacji będą ludzie podróżujący pociągami – mówi Anita Suławska, mieszkanka Borka Strzelińskiego, która pracuje we Wrocławiu.
Wykonawca ma przebudować istniejące skrzyżowania i wybudować rondo u zbiegu Buforowej, Bardzkiej i Terenowej (na przeciwko dawnej centrali chemicznej). Wcześniej właściciele sklepów przy przejeździe kolejowym otrzymali zawiadomienia, że teren idzie do remontu. W tym miejscu będą przebiegać m.in. ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i chodniki. Przebudowana zostanie również  infrastruktura melioracyjna. Zasadzone zostaną nowe drzewa.
- Zakres prac czekających na wykonawcę jest bardzo szeroki. Jednym z największych zadań będzie rozbiórka obecnego wiaduktu kolejowego i budowa nowego, pod którym zmieszczą się po dwie jezdnie, a w przyszłości również torowisko tramwajowe – zapowiada marszałek Cezary Przybylski.
W ramach inwestycji prowadzona będzie rozbudowa drogi na odcinku od przejazdu kolejowego linii kolejowej nr 285 relacji Wrocław Główny – Świdnica. Głównym wykonawcą ma być firma Strabag. Koszt całego projektu oszacowano na ponad 75mln zł, a wartość dofinansowania przyznanego przez samorząd województwa w ramach RPO wynosi ponad 55,3 mln zł. Pierwsze roboty budowlane mają ruszyć jeszcze w tym kwartale. Koniec całej inwestycji przewidziano na grudzień 2018 roku.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA