Express-Miejski.pl

Najazd policji i izby celnej na salon z automatami

Funkcjonariusze skonfiskowali automaty do gier fot.: policja

Interwencja służb to skutek nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Automaty mogą być legalizowane wyłącznie w punktach prowadzonych przez spółkę skarbu państwa.

1 kwietnia rząd wprowadził zakaz posiadania automatów do gier hazardowych. Nowelizacja ta rozszerza krąg podmiotów podlegającym karom pieniężnym na posiadanie niezarejestrowanych automatów. Chodzi m.in. o lokale gastronomiczne, sklepiki czy punkty usługowe. Kilka dni temu policja i izba celna zrobiła najazd na jeden ze strzelińskich lokali.
- Funkcjonariusze strzelińskiej policji wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej z Wrocławia przeprowadzili na terenie Strzelina działania mające na celu wyeliminowanie nielegalnych automatów do gier hazardowych. W jednym z salonów zabezpieczono 3 takie automaty. Właścicielowi grozi wysoka grzywna – informuje Ireneusz Szałajko, rzecznik policji w Strzelinie.
Od kwietnia państwo ma monopol na urządzanie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo i gry na automatach poza kasynem. Monopolem objęto również urządzanie gier hazardowych przez internet – z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych. Właściciel lokalu lub osoba, do której należy automat powinna liczyć się z karą pieniężną w wysokości do 500 tys. zł. Niezależnie od tego organizatorom nielegalnego hazardu grozi kara w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA