Express-Miejski.pl

Kolejny pożar drzewa. Kto podpala? [interwencje straży]

Wypadek na autostradzie fot.: OSP Wiązów

W nocy strażacy kontrolowali poziom rzek w kilku miejscowościach. Gasili też kasztanowca, który płonął koło biblioteki w Wiązowie i zabezpieczali wypadki.

1 maja po godzinie 9 rano strażacy z Wiązowa gasili pożar drzewa przy placu Wolności. Konar płonął na wysokości półtora metra. Po ugaszeniu szkody obejrzeli urzędnicy i dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązowie. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie. To nie pierwszy taki przypadek. Niedawno w Karszówku (gmina Strzelin) straż gasiła ponad trzystuletni dąb szypułkowy, który był pod ochroną konserwatora. Niestety nie udało się go uratować. Po drzewie pozostał parometrowy pień. Sprawy bada policja. Jednostki z Wiązowa, Łojowic i Strzelina zabezpieczały też przerwany gazociąg w rynku w Wiązowie. Na miejsce wezwano policję i pogotowie gazowe. OSP Wiązów gasiła też pożar śmietnika w Księżycach. Niedawno z powodu silnych opadów na Dolnym Śląsku ogłoszono alarm przeciwpowodziowy.
- W nocy strażacy monitorowali rzeki w Zborowicach, Strzelinie i Białobrzeziu. Nie odnotowano wypływania rzek z koryt lub naruszania wałów przeciwpowodziowych. W internecie na bieżąco monitorujemy stan wód za pomocą czujników umieszczonych w wodomierzach – tłumaczy Jarosław Łuczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie.
1 maja strażacy zabezpieczali wypadek, do którego doszło na drodze nr 395 w okolicach Borka Strzelińskiego. Zdaniem służb to szczególnie niebezpieczne miejsce, gdzie często dochodzi do wypadków. 
- Do kolejnego doszło po godzinie 16. Fiat doblo wylądował w rowie. Zniszczony został silnik pojazdu oraz bok. Poleciały też szyby. Ranna została jedna osoba. Pomocy udzielił jej zespół ratownictwa medycznego – dodaje rzecznik.
Osobę poszkodowaną do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczali też wypadek na autostradzie A4. Inne wezwania dotyczyły pożaru łąki przy ulicy Brzegowej w Strzelinie i sadzy w bloku wielorodzinnym przy Bolka I Świdnickiego.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA