Express-Miejski.pl

Są pieniądze na kanalizację i oświetlenie w podstrefie

Umowę podpisano w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej fot.: UG

Kilka dni temu gmina Strzelin podpisała umowę na dofinansowanie w kwocie ponad milion 700 tys. zł na uzbrojenie terenu przy WSSE Invest Park Podstrefa Strzelin.

Projekt „Uzbrojenie terenu przy WSSE Invest Park Podstrefa Strzelin" ma być realizowany w ciągu dwóch lat. W tym czasie wykonane mają zostać prace związane z infrastrukturą.
- W zakres uzbrojenia terenu wchodzi wykonanie instalacji elektrycznych oraz oświetlenia przebudowywanego odcinka drogi, instalacji sanitarnych w tym wodnokanalizacyjnej i deszczowej, a także przebudowa ulicy Gen. Okulickiego wraz z przystosowaniem jej dla potrzeb niepełnosprawnych – informuje burmistrz Dorota Pawnuk.
To oznacza, że firmy będą miały udostępnione nowe powierzchnie przemysłowe, handlowe i usługowe wraz z infrastrukturą, co poprawi możliwości inwestowania w gminie i tym samym pozwoli na zagospodarowanie istniejących w podstrefie nieużytków. W efekcie tworzone będą nowe miejsca pracy, co ma sprzyjać ograniczeniu bezrobocia.
Umowę na dofinansowanie w kwocie ponad milion siedemset tysięcy złotych podpisano 8 maja w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej we Wrocławiu. Projekt będzie realizowany przy udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA