Express-Miejski.pl

Czy czujemy się bezpiecznie? Debata z udziałem policji

Debata o bezpieczeństwie fot.: bom

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W latach 2016 – 2017 w powiecie strzelińskim odnotowano dziewiętnaście przypadków kłusownictwa i blisko 30 zażywania narkotyków. Dane zaprezentowano na debacie.

Bezpieczeństwo było tematem spotkania w Strzelińskim Ośrodku Kultury, które zorganizowała Powiatowa Komenda Policji w Strzelinie. Do udziału zaproszono mieszkańców, władze gminy i strażaków. Mówiono m.in. o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB), która jest dostępna na stronach internetowych policji. Mieszkańców zachęcano do zaproponowania zmian w KMZB.
- W Wiązowie po ulicach biegają groźne psy bez kagańców. To stwarza zagrożenie pogryzień. Wnioskuję, aby tego typu kwestie również umieścić w krajowej mapie zagrożeń – argumentowała dyrektorka podstawówki w Wiązowie.
Inna z pań zgłosiła niebezpieczne miejsce – scenę letnią w Przewornie, gdzie spotyka się młodzież, która pije alkohol i prawdopodobnie zażywa dopalacze. W dalszej części przedstawiono statystyki z różnych zdarzeń na terenie powiatu strzelińskiego. Najwięcej, bo aż 103 dotyczy przekraczania prędkości. Funkcjonariusze odnotowali też dziewiętnaście przypadków żebractwa, 3 znęcania się nad zwierzętami i 78 nieprawidłowego parkowania. Inne dotyczą spożywania alkoholu w miejscach publicznych (49), zażywania narkotyków (29) i wandalizmu (4). Podczas debaty mówiono też o programie „Dzielnicowy bliżej nas”.
- Uważam, że Strzelin to bezpieczne miasto. Nigdy nic złego mnie tu nie spotkało. Raczej zwróciłbym uwagę na kierowców, którzy notorycznie łamią przepisy. Dotyczy to ulicy Wrocławskiej przy Biedronce i skrzyżowaniu Mickiewicza z Wolności. Tam przydałaby się sygnalizacja świetlna – mówi pan Ryszard z Pęcza.
Funkcjonariusze rozdawali uczestnikom ulotki „Dzielnicowy bliżej nas” i ankiety do wypełnienia. Ostatnim tematem było przedstawienie aplikacji telefonicznej „Moja Komenda” oraz jej proste zastosowanie przez każdego posiadacza komórki.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA