Express-Miejski.pl

Pijane nastolatki. Dyrektor szkoły wezwał policję

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: bom

Do niecodziennego zdarzenia doszło w jednej ze strzelińskich szkół. Dyrektor zgłosił funkcjonariuszom, że uczennice są pijane. Potwierdził to wynik badania alkomatem.

Policja nie informuje, do której szkoły chodziły nastolatki. Wiadomo, że uczennice dziwnie się zachowywały. Dyrektor zadzwonił po policję.
- Miał podejrzenia, że dwie uczennice w wieku 14 lat mogą być pod wpływem alkoholu. Na miejscu zostały przebadane na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wykazał ponad pół promila – informuje Ireneusz Szałajko z policji w Strzelinie.
Dziewczyny zostały przekazane rodzicom, a sprawa trafiła do sądu rodzinnego.


Pijany był również 55-letni kierowca skody, którego drogówka postanowiła skontrolować na ulicy Kamiennej w Strzelinie. Miał on prawie promil alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Do zuchwałej kradzieży doszło na stacji paliw w Witowicach. Złodzieje zaparkowali swojego dostawczego renaulta obok jednej z ciężarówek.
- Po czym rozcięli plandekę i zerwali plomby w naczepie pojazdu. Ukradli ponad pięć tysięcy puszek mleka w proszku na szkodę firmy z województwa małopolskiego na łączną kwotę 37324 euro – opowiada funkcjonariusz.
Sprawę bada policja. Wszystkie osoby, które mogą coś wiedzieć na ten temat proszone są o anonimowe przekazanie informacji pod numerami: 71 783 4222, 71 783 4200.


6 maja policja otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Gęsińcu. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. W pożarze nikt nie ucierpiał. Również 6 maja przy ulicy Kościuszki kierowca skody fabii 77-letni kierowca nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodowi marki BMW, którym kierował  21 letni mieszkaniec Strzelina. W wyniku zderzenia 55 letnia pasażerka z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do Strzelińskiego Centrum Medycznego. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA