Express-Miejski.pl

Kolejne inwestycje na Buforowej utrudnią życie mieszkańcom Strzelina?

Ulica Bardzka w godzinach szczytu fot.: fb/inwest

Przy ulicy Buforowej we Wrocławiu (wylotówka na Strzelin) powstać ma Lidl i kolejne osiedle. Korków obawiają się zmotoryzowani mieszkańcy Strzelina.  

Niedawno pisaliśmy o remoncie wiaduktu przy Bardzkiej - Buforowej, który rozpocznie się jeszcze w tym roku. Na inwestycję czekają mieszkańcy Jagodna, którzy do domu muszą jeździć autostradą. Osoby dojeżdżające do pracy ze Strzelina i okolic obawiają się kilometrowych korków. Dojazd ma utrudnić też budowa Lidla przy skrzyżowaniu Buforowej z Konduktorską. Kiedy ruszą prace? Biuro prasowe dyskonta odmawia udzielenia informacji.
- Przy dawnej bazie chemicznej jest wąskie gardło. Istnieje jednak szansa, że rondo usprawni przejazd i zmniejszy korki. Dawniej autem ze Strzelina do Wrocławia jechało się 25 minut. Dziś samochody są szybsze a dojazd zajmuje godzinę. Najlepszym rozwiązaniem byłyby dwa szybkie pasy ruchu od samej autostrady – postuluje pan Grzegorz, właściciel sklepu w Strzelinie.
Pozostaje jeszcze pociąg. Przejazd 36 kilometrów z Wrocławia do Strzelina trwa ponad pół godziny. Obecnie koleją podróżują głównie studenci.
- Trudno żeby zakupy z dużej wrocławskiej hurtowni części samochodowych przewozić pociągiem. Kolej okej, ale w przedziale nie wszystko da się przewieść – rozkłada ręce pan Grzegorz.
Mieszkańcy Jagodna złożyli podania we wrocławskim magistracie o budowę nowych przystanków na wysokości ulicy Kajdasza i osiedlu Mała Toskania. Miasto się na to nie zgodziło uzasadniając swoją decyzję bezpieczeństwem przechodniów.
- Przystanek przy osiedlu generowałby zbyt duże zagrożenie dla mieszkańców m.in. przejście przez ruchliwą jezdnię, wysoka skarpa, brak oświetlenia. Dlatego nie podjęto decyzji o jego postawieniu – uzasadnia  Elżbieta Maciąg z wydziału inżynierii miejskiej wrocławskiego magistratu.
Niedawno na wniosek Archicomu wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla budowy domów w rejonie ulicy Krzysztofa Komedy (Jagodno). Nieruchomość pozwala na budowę około 550 mieszkań. Zdaniem strzelinian ta budowa również spowoduje powstawanie korków. To nie koniec. Do budowy kolejnego osiedla przymierza się Murapol. Na Jagodnie powstać ma kolejnych 200 mieszkań.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA