Express-Miejski.pl

W sobotę ćwiczenia w młynie gospodarczym

Oddychanie w komorze dymowej jest testem sprawności psychofizycznej fot.: PSP

Strażacy będą ćwiczyć oddychanie w komorze dymnej, zjazdy na linach, ewakuację mieszkańców i udzielanie pierwszej pomocy.  

Ochotnicza Straż Pożarna z Wiązowa organizuje ćwiczenia „Młyn 2017”. Mundurowi będą szkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzić ją będą ratownicy medyczni z Oławy.
- Ćwiczenia z zakresu prac w aparatach ochrony dróg oddechowych i technik ratowniczych zostaną prowadzone w komorze dymnej przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej – informuje Paweł Dawidowicz, komendant gminny OSP Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Celem testu w komorze jest sprawdzenie umiejętności działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony układu oddechowego oraz pracy przy dużym obciążeniu psychofizycznym. W zawodach weźmie udział ok. 80 osób. Trening zjazdów na linie pokaże specjalistyczna grupa wysokościowa z Wrocławia. Zajęcia będą odbywać się w grupach po 4-5 osób. Scenariusz przewiduje m.in. ratowanie motocyklisty po wypadku, sprawne przeprowadzenie ewakuacji, przeprawa przez rzekę, praca narzędziami hydraulicznymi do cięcia karoserii i ewakuacja po drabinie. Każdy uczestnik będzie musiał posiadać m.in. latarkę, specjalne buty o okulary osłaniające oczy.
- W ćwiczeniach wezmą udział grupy ochotniczych straży pożarnych z Wiązowa, Nowolesia, Jutrzyny, Kuropatnika, Nieszkowic, Łojowic i Nieszkowic oraz Powiatowa Grupa Ratownicza z Oławy – dodaje komendant.
Trening rozpocznie się w budynku młyna gospodarczego w Wiązowie po godzinie 8 rano a zakończy około godziny 16. Serwowana będzie grochówka i kawa.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA