Express-Miejski.pl

Pijani na drogach powiatu strzelińskiego

Alkomat fot.: policja

W ciągu zaledwie kilku dni policjanci ze Strzelina zatrzymali trzech kierowców, którzy jechali po alkoholu.

Dwóch dzielnicowych ze Strzelina zatrzymali 33-letniego mieszkańca wsi Pławna (gmina Strzelin), który kierował oplem astrą. Od kierowcy czuć było alkohol. Mężczyzna jednak odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawcy pobrano krew. Po wykonaniu czynności kierowcę zwolniono do domu. Samochód przekazano innej osobie, po którą zadzwonił mężczyzna. Kompletnie pijanego rowerzystę zatrzymano w Wiązowie.
- 60-letni mieszkaniec Wiązowa kierował rowerem w stanie nietrzeźwym. Badany miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wykonaniu czynności służbowych kierującego zwolniono do domu – informuje Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.
Kolejnego kierowcę zatrzymano w Podgaju (gmina Kondratowice). Drogówka skontrolowała 28-latka, który jechał motorowerem marki Romet. Miał on 0,3 promila. Mężczyzna jest mieszkańcem Tyńca nad Ślężą (gmina Kobierzyce). Motorower zabezpieczyła osoba wskazana przez kierującego. Sprawca po wykonaniu czynności został zwolniony do domu.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA