Express-Miejski.pl

Miasto zleciło przygotowanie dokumentacji na nowy monitoring

Kamery zamontowano w latach 2008-2009. Obraz z nich jest złej jakości fot.: bom

Obecnie w mieście działa 11 kamer. Zamontowano je w 2008 roku. Są stare i obraz z nich jest niewyraźny. Miasto chce kupić super czułe kamery cyfrowe.

Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie zleciał przygotowanie dokumentacji na modernizację monitoringu. Jednak oferty złożone w pierwszym przetargu były za drogie. Kolejna dokumentacja zlecona przez gminę w standardowym trybie inwestycyjnym będzie kosztować dużo taniej.
- Cała dokumentacja techniczna ma być gotowa do czerwca. Władze miasta liczą, że nowy monitoring uda się zamontować jeszcze w tym roku. Gmina starała się o dofinansowanie ze środków wojewody dolnośląskiego, ale to się nie udało – tłumaczy jeden z urzędników.
Obecny monitoring zamontowano w latach 2008-2009. Odbiega on parametrami od dzisiejszych super czułych kamer. Docelowo gmina chce zwiększyć ilość urządzeń w mieście. Obecnie stanowisko monitoringu znajduje się w strzelińskim oddziale straży miejskiej. O zapis z kamer często prosi policja. Obraz jest potrzebny jako dowód w sprawie. Nowe centrum monitoringu ma powstać w budynku dworca kolejowego. W tej sprawie gmina prowadzi rozmowy z PKP Nieruchomości, do których należy budynek dworca. Ma tam być nowoczesne centrum nadzoru z serwerownią i cyfrową platformą zarządzania. Nowe kamery w ilości ok. 10 mają być rozlokowane w różnych częściach Strzelina.

Urządzenia rejestrują wypadki, stłuczki i wybryki chuligańskie. Obserwują miejsca, w których często odbywają się nocne imprezy i libacje alkoholowe. Nowe kamery będą skierowane na park miejski, wieżę ciśnień i ulice.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA