Express-Miejski.pl

Budują chodnik i naprawiają basen przeciwpożarowy

Remontowany chodnik w Ludowie fot.: UG

Od ponad miesiąca trwa budowa chodnika w Ludowie Polskim. Łącznie ułożone zostanie prawie 600 metrów trotuaru z kostki.  

Równocześnie przebudowywana jest zatoczka przystankowa. Na poprzedni układ narzekali kierowcy PKS. Niefortunna lokalizacja zagrażała bezpieczeństwu podróżnych.
- Zatoczka była fatalnie zrobiona, choć niektórzy kierowcy przyzwyczaili się do tego. Być może coś zmieni się po remoncie. Mam nadzieję, że zatoczka zostanie przesunięta o metr – mówi Lucjan Haber, kierowca autobusu.
W Ludowie Polskim przy drodze wojewódzkiej nr 398 docelowo zostanie położone 585 metrów kostki betonowej. Wcześniej drogowcy musieli ściąć kilka drzew, które stały na chodniku. Już położono nowe krawężniki i wykonano zjazdy na posesję. Przebudowano też ściankę oporowa zbiornika przeciwpożarowego. Według projektu chodnik ma zostać wymieniony po obu stronach drogi wojewódzkiej. Koszt prac oszacowano na ponad 795 tys. zł. Po połowie inwestycję sfinansują zarządca drogi – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz strzeliński samorząd. Nad realizacją przedsięwzięcia czuwa gmina Strzelin, która została inwestorem zastępczym. Zadanie jest możliwe do realizacji dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Województwem Dolnośląskim a Strzelinem.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA