Express-Miejski.pl

Sąd w Strzelinie otrzymał mejla z pogróżkami

Sąd Rejonowy w Strzelinie fot.: Google Steet View

Centralne Biuro Śledcze bada sprawę mejli rozesłanych do sądów w całym kraju. Nadawca grozi w nich zamachami bombowymi.  

Pogróżki otrzymały również biura poselskie PiS i kancelaria Sejmu. CBŚ uznało, że stopień zagrożenia jest niewielki, dlatego sądy w takich przypadkach nie będą ewakuowane. Autor żąda wycofania tzw. ustawy anterrorystycznej, która daje możliwość blokowanie internetu, konieczność rejestracji kart telefonicznych, czy możliwość zestrzelenia dronów.
- Otrzymaliśmy pogróżki pocztą elektroniczną. Zgłosiliśmy je pełnomocnikowi do spraw bezpieczeństwa. Uznano, że treść mejli jest ogólna i mało wiarygodna. Mamy zalecenia, aby w takich sytuacjach być szczególnie czujnym. Jeśli zachodzi, jakaś obawa należy wezwać policję. Czujemy się bezpiecznie, bo w budynku są kamery – mówi Teresa Malik z sądu w Strzelinie.

Treść mejla, które otrzymały sądy:

„Każdego 22-go, 23-go i 24-go dnia miesiąca będą wybuchać bomby w sądach w kolejnych województwach, po dwa województwa w miesiącu. Do czasu aż partia PiS wycofa tzw. ustawę antyterrorystyczną uderzającą w wolność obywateli Polski. Bomby wybuchać będą lub nie - będzie to przypadkowe - jednak pierwsze trzy bomby w województwie podlaskim i mazowieckim wybuchną dla przykładu, aby wzięto sprawę na poważnie. Bomby zawsze będą detonowane po dwie - jedna zawsze będzie się znajdować na terenie obiektu, a druga będzie zrzucana dronem - w razie gdyby znaleziono bombę na terenie obiektu. Wybuch jest nieunikniony. Prosimy o nieewakuowanie pracowników sądów, ponieważ chcemy aby jak najwięcej z nich ucierpiało. Jeżeli ustawa nie zostanie wycofana, po sądach zaatakujemy biura poselskie PiS oraz ostatecznie wysadzimy w powietrze Sejm. Nadszedł koniec bezkarności rządu. Oficjalnie rozpoczynamy wojnę z antyobywatelską partią PiS. Zginą niewinni ludzie, jednak ofiara jest konieczna dla wspólnego dobra”.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA