Express-Miejski.pl

Pobicie w autobusie i stłuczki na drogach [raport]

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

Na przystanku w Świnobrodzie 22-latek pobił o pięć lat starszego mieszkańca Białowieży-Siodłary. Poszkodowany stracił przytomność i trafił do szpitala.  

Do zdarzenia doszło 20 maja podczas wysiadania z autobusu. Sprawca (mieszkaniec Ziębic) wiele razy uderzył pięścią w twarz swojego starszego kolegę, który zakrwawiony upadł na przystanku.
- Pokrzywdzony utracił na chwilę przytomność i został przewieziony do szpitala we Wrocławiu, gdzie pozostał na obserwacji. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przyczyną były prywatne porachunki – mówi Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.

16 maja przy ulicy Dzierżoniowskiej w Strzelinie, kierowca samochodu osobowego poinformował dyżurnego policji, że ciężarówka wymusiła pierwszeństwo i stworzyła zagrożenie w ruchu. Powiadomiono drogówkę, która zatrzymała ciężarowe volvo. Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł. Takim samym mandatem ukarano kierowcę mercedesa vito, który podczas cofania nie zachował ostrożności i uderzył w przód fiata seicento. Do stłuczki doszło również przy ulicy Dzierżoniowskiej. Zatrzymaniem prawa jazdy ukarano kierowcę, który przez Karszów (gmina Strzelin) pędził z zawrotną prędkością.
- Kierujący pojazdem marki Seat Ibiza przekroczył prędkość w terenie niezabudowanym o 52 kilometry na godzinę. Oprócz tego sprawcę wykroczenia ukarano mandatem w wysokości czterystu złotych – dodaje rzecznik.

17 maja w Jagielnie policjanci z tzw. zespołu profilaktyki społecznej zatrzymali 59-letniego mieszkańca wsi, który pijany jechał rowerem.  Przebadany miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po spisaniu danych cyklistę zwolniono do domu.

18 maja na drodze między Strzelinem a Strzegowem audi wyprzedzało rowerzystę i uderzyło w fiata punto. Drogówka zatrzymała dowody rejestracyjne obu pojazdów. Kierowcę audi ukarano mandatem.

19 maja przy ulicy Wrocławskiej w Strzelinie podczas cofania kierowca volkswagena transportera uderzył w stojącego za nim citroena. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA