Dzielnicowy Marek Szłapa strzelał do rzutków

Do rywalizacji stanęło 22 zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe z Dolnego Śląska fot.: policja

Funkcjonariusz ze strzelińskiej komendy wziął udział w Dolnośląskich Zawodach Strzeleckich w Biernacicach.

Zawodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach m.in. olimpijskiej skeet i trap - strzelanie do rzutków, strzelanie ze stu metrów do stałej makiety rogacza i lisa oraz strzelanie do ruchomej makiety zająca oraz dzika. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy, a każdy z uczestników cenne nagrody rzeczowe.
- Do rywalizacji stanęło 22 zawodników reprezentujących wszystkie służby mundurowe z Dolnego Śląska. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy: mistrzowską i powszechną. Zwycięzcą, który uzyskał najlepszy wynik w historii zawodów został Paweł Pindera z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, który zdobył 450 punktów na 500 możliwych – informuje biuro prasowe dolnośląskiej policji.
Tegoroczny złoty medalista już po raz trzeci triumfował w tych zawodach. Drugie miejsce z wynikiem 426 punktów zajął Wacław Biereśniewicz - reprezentujący Lasy Państwowe, a trzecie Jerzy Chabros z tej samej służby, który uzyskał 377 punktów. Zwycięzcą w klasie powszechnej został Paweł Kolbusz reprezentujący komisariat w Kudowie – Zdroju.