Express-Miejski.pl

W Witowicach na drogę runął konar

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: fb/PSP

Strażacy z Wiązowa usuwali konar drzewa, który runął na drogę w okolicy Witowic. Więcej interwencji nie odnotowano.

Drzewo przewrócił silny podmuch wiatru. Do akcji wezwano strażaków z OSP Wiązów.
- Konar przewrócił się na drogę powiatową 3102 na wysokości Witowic. Stwarzało to zagrożenie w ruchu pojazdów. Strażacy zabezpieczyli miejsce i za pomocą piły pocięli fragmenty drzewa. Innych szkód w powiecie burza nie wyrządziła – mówi Jarosław Łuczak, rzecznik straży pożarnej w Strzelinie.
Policja nie miała żadnych interwencji z powodu ulewy. Nieco gorzej było w innych miejscowościach. W okolicach Wrocławia wiatr wiał z prędkością 70 km na godzinę. Deszcz zalał Dworzec Główny. W centrum miasta runęło wiele drzew. Strażacy wypompowywali wodę z piwnic. Po godzinie 18 w Brzegu (opolskie) na citroena spadł konar drzewa. Pojazd został całkowicie zniszczony. Dwie osoby zostały poważnie ranne. Kierowcę przewieziono do Brzeskiego Centrum Medycznego. Pasażerkę zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Opolu.

Synoptycy tłumaczą, że podobnie będzie dziś. Można się spodziewać 32 stopni, burz i przelotnych opadów w regionie. Wiatr w czasie burz w porywach do osiemdziesięciu kilometrów na godzinę.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA