Express-Miejski.pl

Na dworcu PKS nie będzie żadnych marketów

Tablica przy dworcu fot.: bom

Przy dworcu miasto postawiło tablicę informacyjną dla przyszłych inwestorów. Powód? Sporo miejscowych biznesmenów chciałoby przeznaczyć plac na inne cele.  

Kilka miesięcy wcześniej pojawiły się plotki, że teren dworca sprzedano pod zabudowę komercyjną. Miał go kupić jeden z lokalnych biznesmenów. Ludzie zaczęli głośno narzekać na politykę odnośnie sprzedaży tak ważnej nieruchomości.
- Plac kupił strzeliński biznesmen, który w okolicy posiada wiele działek. Słyszałem, że stanie tutaj jakiś market. Wszystkie przystanki mają zostać przeniesione w okolicy stacji benzynowej przy ulicy Jana Pawła II. Nie wiem, czy to prawdziwa informacja, ale tak mówią ludzie – twierdzi pan Paweł, który w pobliżu prowadzi sklep.
Ostatecznie do biurowca przy Jana Pawła przeniesiono kasę biletową z informacją autobusową. Jednak mieszkańcy nie wyobrażają sobie, aby dworzec przenieść w inne miejsce. Twierdzą, że zlokalizowany jest w tym miejscu od lat 50. Wartość 49-arowej działki wyceniono na kwotę 600 tys. złotych. Działka, którą chce sprzedać Starostwo Powiatowe w Oławie to dla władz Strzelina kluczowy element tworzonej sieci komunikacyjnej. Zainteresowanych kupnem placu było kilka osób. Niedawno przy dworcu miasto zainstalowało tablice informacyjną. Dlaczego?
- Dlatego, aby każdy potencjalny inwestor wiedział, jakie jest jego przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania. Wcześniej parę osób pytało, czy jest możliwa zmiana planu na cele komercyjne. Niestety nie ma takiej możliwości. Aby uniknąć niedomówień postawiliśmy tam tablicę – wyjaśnia Magdalena Dziadzio, naczelnik wydziału nieruchomości w Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA