Express-Miejski.pl

Trzy ważne wydarzenia w ośrodku kultury i bibliotece

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny fot.: bom

Koncert aktora Mariusza Kiliana, wykład Adama Lizakowskiego o Bobie Dylanie i wystawa fotograficzna Rafała Werszlera – to wydarzenia kulturalne czerwca w Strzelini.

Biblioteka publiczna wspólnie ze Strzelińskim Ośrodkiem Kultury przygotowuje wiosenne atrakcje związane z literaturą. 20 czerwca (wtorek) o godz. 10 w czytelni odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej wrocławskiego artysty Rafała Werszlera pt. „Krasnoludki są na świecie”.
- Odwiedzając Wrocław nie trudno natknąć się na krasnala. Organizuje się też trasy wycieczkowe szlakiem krasnoludków. Być może wśród tych u nas  wyeksponowanych znajdą się i takie, które dopiero trzeba zobaczyć. Jest np. posążek najnowszy a już prawdziwa osobistość krasnoludkowego świata, bo jego istnienie na wrocławskim Rynku inaugurował w świetle fleszy i kamer sam ambasador USA – zachęca Maria Tyws, dyrektorka biblioteki w Strzelinie.
Zaraz po otwarciu wystawy dla dzieci odbędą się warsztaty literacko-plastyczne. Rafał Werszler ma pokazać technikę robienia plecionki robionej z użyciem papieru. W tym samym dniu (20 czerwca) o godz. 20 w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert aktora Mariusza Kiliana pt. „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie”. Przedstawienie wystawiane jest w Teatrze Polskim we Wrocławiu od dziesięciu lat i wciąż przyciąga komplety widzów. Spektakl w sali SOK będzie darmowy. Następnego dnia o godz. 11 w bibliotece rozpocznie się prelekcja poświęcona ostatniemu nobliście w dziedzinie literatury, legendarnemu bardowi – Bobowi Dylanowi.
- Sylwetkę poety i pieśniarza omówi Adam Lizakowski, który sam również jest poetą. Przez 30 lat emigracyjnego życia dobrze poznał realia amerykańskiego środowiska literackiego i niektórych jego zacnych przedstawicieli, jak np. również noblistę - Czesława Miłosza – kończy Maria Tyws.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA