Express-Miejski.pl

Powiat kupi kombajn i samochód do nauki jazdy

Szkoła w Ludowie Polskim fot.: bom

W tym roku powiat chce wyremontować pracownie i kupić pomoce naukowe dla szkół w Strzelinie i Ludowie Polskim.

Starostwo chce wyremontować pracownie warsztatowe w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie. Inwestycja ma kosztować 70 tys. zł. Powiat zabezpieczył też pieniądze w budżecie na wykonanie dociepleń w trzech placówkach: w Ludowie, Strzelinie i w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii przy Ząbkowickiej w Strzelinie.
- Budynki zostaną docieplone o ile dostaniemy dofinansowanie. Niestety pierwsza ocena wypadła negatywnie. Jednak inwestujemy w naszą młodzież, bo wyjątkowo skutecznie pozyskaliśmy pieniądze na oświatę. Chodzi o kwotę 4 mln zł z urzędu marszałkowskiego – mówi Aleksander Ziółkowski, zastępca starosta strzelińskiego.
Powiat realizuje też programy, których celem jest rozwój szkolnictwa zawodowego. To głównie kursy i praktyki w różnych przedsiębiorstwach. Korzysta też z trzech programów, dzięki którym można zakupić pomoce naukowe. Chodzi o sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, rzutniki audiowizualne i inne.
- W przypadku Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie realizujemy program z tzw. Europejskiego Funduszu Społecznego na kwotę blisko 600 tys. zł. Z tego piętnaście procent pochodzi z naszego budżetu. Za to wszystko kupimy nowoczesny sprzęt dydaktyczny dla pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych – dodaje wicestarosta.
Zakupione zostaną odczynniki chemiczne i fantomy ludzkie. W dwóch szkołach zawodowych (Strzelin i Ludów) realizowane są dwa programy: Innowacyjne Pracownie Zawodowe w Powiecie Strzelińskim. Za środki z programu szkoła w Ludowie zakupi maszyny rolnicze m.in. rozsiewacz nawozów, wał uprawowy cambridge. Dla pracowni organizacji reklamy nabędzie zestaw do diagnostyki pojazdów i maszyn rolniczych. Placówka kupi również samochód osobowy do nauki jazdy i kombajn do zbioru ziemniaków. Szkołę w Strzelinie starostwo chce wyposażyć w nowoczesne obrabiarki CNC. Sprzęt zakupiony zostanie do pracowni: motocyklowej, spawalnictwa, mechatroniki samochodowej i diagnostyki pojazdów. Wszystko zaplanowano na ten rok.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA