Express-Miejski.pl

Coraz więcej rowerzystów jeździ po pijaku

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

Ponad trzy promile miał złapany kilka dni temu rowerzysta z Przeworna. Mniej, bo dwa promile miał 56-latek z Gębic.

W Wiązowie przy ulicy Daszyńskiego funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali 60-letniego rowerzystę. Badany miał ponad pół promila alkoholu. Po spisaniu danych mieszkaniec został zwolniony do domu.
- Tego samego dnia w Bryłowie policjanci zatrzymali 75-letniego mieszkanka, który również jechał rowerem po spożyciu alkoholu. Badany miał prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.
2 czerwca drogówka skontrolowała 27 letniego mieszkańca Strzelina, który jechał motorowerem marki Rhon. Badany miał prawie 3 promile alkoholu. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono do domu. We wsi Ulica (gmina Strzelin) do kontroli zatrzymano 65-letniego mieszkańca, który miał 0,3 promila. Do ostatniego zatrzymania doszło w Białym Kościele. Pijany drogą jechał 56-letni mieszkaniec Gębic, który miał dwa promile. Po wykonaniu czynności rowerzystę zwolniono do domu.
Na terenie powiatu strzelińskiego policja przeprowadziła działania własne „Powiat pod kontrolą”. Wzięło w nich udział 14 funkcjonariuszy z wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. W trakcie działań wylegitymowano 68 osób, dokonano 38 kontroli kierowców, nałożono dziesięć mandatów karnych, sześciu sprawców zatrzymano na gorącym uczynku.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA