Express-Miejski.pl

Dwa duże jarmarki odbędą się w mieście

Jarmark produktu lokalnego 2016 fot.: SP

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na mieszkańców czeka wiele atrakcji. Przed nimi Średniowieczny Jarmark Świętojański i ósmy Jarmark Produktu Lokalnego Powiatu Strzelińskiego.

W piątek 23 czerwca w parku miejskim odbędzie się Średniowieczny Jarmark Wielkanocny. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w lepieniu garnków z gliny czy produkcji papieru czerpanego. W wyznaczonych miejscach toczyły się będą walki średniowiecznych wojów.
- Będzie też namiot, w którym zaprezentowane zostanie historyczne uzbrojenie, zamek do burzenia i warsztat tkacki – mówi jeden z organizatorów. Impreza rozpocznie się o godz. 16. Organizatorem średniowiecznego jarmarku jest burmistrz oraz Strzeliński Ośrodek Kultury.

Dzień później (w sobotę 24 czerwca) Starostwo Powiatowe w Strzelinie po raz ósmy organizuje Jarmark Produktu Lokalnego Powiatu Strzelińskiego. Nowością ma być „namiot kolekcjonera” - miejsce dla dzieci i dorosłych, które kolekcjonują różne przedmioty np. karty, naklejki, żołnierzyki i inne. Każdy będzie mógł wymienić się swoimi zbiorami.
- Chęć udziału w imprezie zgłaszają kramarze z ościennych powiatów. Ciekawie zapowiada się przemarsz orkiestry dętej ze Strzelina i występ lokalnych artystów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Hello My Sunshine, którego liderka pochodzi ze Strzelina. Oprócz tego mnóstwo straganów z gastronomią i produktami lokalnymi – zapowiada Aleksander Ziółkowski, zastępca starosty strzelińskiego.
O godz. 15 odbędzie się koncert grupy Bohnhart. Około godziny 16.30 nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Najlepszy Produkt Lokalny 2016”. Koncert Hello My Sunshine rozpocznie się o 17.30.
- Ciekawostką będzie też pokaz walki bojowej zorganizowany przez grupę rekonstrukcyjną Chorągiew Księstwa Ziębickiego. Na Rynku pojawi się również kat i inkwizytor z Katostwa Nyskiego i występ artystyczny Fakir Radames Show – dodaje wicestarosta.
Zakończenie imprezy przewidziano o godz. 19.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA