Express-Miejski.pl

Spotkanie w sprawie naprawy ronda i remontu ulicy Wolności

Ulica Wolności fot.: Google Steet View

W magistracie specjaliści z GDDKiA i burmistrz omawiali remonty dróg w mieście. Chodziło m.in. o przebudowę ronda i wymianę sieci wodociągowej przy ul. Wolności.

Urzędnicy wiele razy alarmowali w sprawie ronda przy Wojska Polskiego, Ząbkowickiej i Dzierżoniowskiej. Źle wyprofilowana geometria jest groźna dla mieszkańców. Na rondzie od lat dochodzi do kolizji i wypadków. Na spotkaniu Józef Liniewicz z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu poinformował, że zarządca drogi potrzebuje kilka miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Prace mają ruszyć wiosną 2018 roku.  
- Kolejnym tematem była budowa ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 395 i 396 w Strzelinie. Prace potrwają dwa lata. Inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj-wybuduj”, co oznacza, że wyłoniony wykonawca opracuje niezbędną dokumentację oraz zrealizuje roboty budowlane. Obecnie trwa opracowanie projektu – informuje Aleksandra Mendrzycka-Lis z Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie.
Prace mają kosztować blisko 3 mln zł. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano w tym roku. Zakończenie: wrzesień 2018. Kolejnym tematem był remont ulicy Wolności. Starostwo planuje wykonanie przebudowy nawierzchni.
- Zadanie jest możliwe dzięki dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Obecnie opracowywana jest niezbędna dokumentacja techniczna. Korzystając z okazji Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie wymieni sieć wodociągową na tym odcinku – dodaje Aleksandra Mendrzycka-Lis.
Obecna sieć wodociągowa jest przedwojenna. Zimą często pękają rury lub dochodzi do innych awarii. Nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszą prace. Decyzja jeszcze nie zapadła. Sprawy remontu będą omawiane na kolejnym spotkaniu roboczym.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA