Express-Miejski.pl

Wypadki i kolizje [raport policji]

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

W Żelowicach auto wyleciało z drogi. Kobietę, która kierowała samochodem ukarano mandatem. W Borku Strzelińskim auto potrąciło motorowerzystkę.

13 czerwca na drodze wojewódzkiej nr 395 kobieta jadąca skuterem skręcała na skrzyżowaniu w Borku Strzelińskim. W pewnej chwili potrącił ją land rover, który nieprawidłowo wyprzedzał. Ranną zabrało pogotowie do szpitala w Strzelinie.
- W Strzelińskim Centrum Medycznym okazało się, że motorowerzystka nie ma większych obrażeń, dlatego zdarzenia zakwalifikowano jako kolizja. Sprawca został ukarany mandatem, zatrzymano dowód rejestracyjny motoroweru z uwagi na uszkodzenia – tłumaczy Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.
Mandatem w wysokości 250 złotych ukarano też kierowcę toyoty, który w Wyszonowicach nieprawidłowo wyprzedzał i zderzył się z autobusem.
W tym tygodniu w powiecie strzelińskim odnotowano mniej kolizji i wypadków. Zatrzymano dwóch kierowców po spożyciu alkoholu.
18 czerwca w Kazanowie funkcjonariusze zatrzymali 27 letniego mieszkańca Gębic, który kierował samochodem osobowym marki Opel Vectra.
- Podczas kontroli okazało się, że jest nietrzeźwy. Badany miała ponad promil  alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wykonaniu czynności sprawcę zwolniono do domu. Pojazd zabezpieczyła osoba wskazana – informuje Ireneusz Szałajko.
Dzień później w Strzelinie policjanci zatrzymali 37-letniego rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi. Okazało się, że ma ponad 2,5 promila. 19 czerwca w Cierpicach policja zatrzymała mieszkańca, który był poszukiwany przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA