Express-Miejski.pl

Zdjęcia wrocławskich krasnoludków na planszach w bibliotece

Wernisaż i warsztaty fot.: fb/biblioteka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Podczas wernisażu wrocławski artysta Rafał Werszler zaprezentował szesnaście plansz z fotografiami figurek stu krasnali. Po otwarciu odbyły się warsztaty.

Artysta zajmuje się m.in. rysunkiem, grafiką artystyczną, ekslibrisem, fotografią i filmem dokumentalnym. Oprócz tego aranżuje wnętrza i pisze felietony. W bibliotece pokazał fotki krasnoludków. We Wrocławiu jest ich ponad 500. Figurki stoją głównie na starówce - przed pubami, klubami, galeriami, hotelami i innymi instytucjami. Coraz więcej firm i osób prywatnych decyduje się na postawienie własnego krasnala.
- Otwarcie wystawy cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestników najbardziej zaciekawił krasnal znanego polonisty prof. Jana Miodka. Łącznie na planszach można zobaczyć setkę krasnoludków. Na wernisaż przyszło sporo młodych ludzi oraz naszych stałych czytelników – mówi Maria Tyws, dyrektorka placówki.
Po wernisażu odbyły się warsztaty plecionkarskie. Rafał Werszler zaprezentował techniki robienia przedmiotów z papieru. Technika nie była łatwa. Na początku sporo ludzi miało kłopot z wyplataniem m.in. koszyczków, liści i postaci ludzkich. Nie każdy miał cierpliwość i posiadał zdolności manualne. Młodzież wyplatała np. bransoletki i szyszki. Wernisaż i warsztaty zorganizowano w ramach cyklu – Rozmaitości Literackie. Zwieńczeniem pierwszego dnia imprezy był koncert aktora Mariusza Kiljana pt. „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie”, który odbył się w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Wystawę w bibliotece pt. „Krasnoludki są na świecie” można oglądać do końca wakacji.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA