Express-Miejski.pl

Zakończono budowę kortu. Zimą teren zamieni się w lodowisko

Uroczyste otwarcie obiektu nastąpi za ok. 2 tygodnie fot.: UMiG

Dziś nastąpił oficjalny odbiór kortu tenisowego, który graniczy z akwaparkiem i boiskiem Orlik przy ulicy Okulickiego w Strzelinie.  

Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie pozyskał na budowę kortu i lodowiska dofinansowanie z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zakres robót obejmował m.in. budowę kortu tenisowego o nawierzchni z trawy syntetycznej. Zimą obiekt ma pełnić pełnił funkcję lodowiska. Pod ziemią znajduje się instalacja z nowoczesnym systemem chłodzenia. Wcześniej w tym miejscu znajdowały się zarośniete krzakami nieużytki. Pomysł budowy kortu złożył w ramach Strzelińskiego Budżetu Obywatelskiego radny Michał Ostrowski.
- Powstał wspaniały kort tenisowy, który będzie służył mieszkańcom podczas wakacji. Zimą rozłożone zostaną bandy i teren zamieni się w lodowisko. Pod ziemią znajduje się centrum zamrażaczy. Obiekt będzie mógł działać nawet przy dodatnich temperaturach. Zaplanowano również wypożyczalnię łyżew – opowiada Michał Ostrowski.
Dzięki temu mieszkańcy Strzelina nie będą musieli jeździć na lodowiska do Wrocławia czy Świdnicy. W pobliżu Strzelina znajduje się kort tenisowy, ale nie jest on najnowszą inwestycją. Obiekt przy Okulickiego jest oświetlony i ogrodzony. Jest również trybuna na 30 osób oraz dodatkowe ławki, z których można będzie oglądać tenisowe mecze oraz popisy łyżwiarzy.
- W Strzelinie jest duże zapotrzebowanie i zainteresowanie sportem, w tym na tenisa ziemnego. Uważam, że w dzisiejszych czasach, takie inicjatywy odciągną dzieci i młodzież od komputerów, smartfonów i tabletów. Taki jest cel. Mam nadzieję, że powstanie szkółka, która rozpropaguje sport – przekonuje radny.
Pomysł budowy kompleksu sportowego w tym miejscu spodobał się mieszkańcom. Po wnikliwej analizie samorząd Strzelina zdecydował, że projekt warto wzbogacić o sezonowe lodowisko.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zakończono budowę kortu. Zimą teren zamieni się w lodowisko

    2020-12-19 17:26:59

    gość: ~Prosze przeczytać

    ostatnio dodany post

    Opłaca przyjść się na lodowisko jeżeli ktoś chce popsuć sobie dzień obsługa jest beznadziejna Ale reszta atrakcji jest super

REKLAMA


REKLAMA