Express-Miejski.pl

Powiedziała, że jest z CBŚ. Oszukała mieszkańca na sporą sumę pieniędzy

W ostatnim czasie odnotowano 6 prób wyłudzenia pieniędzy na „wnuczka” fot.: policja

Do mieszkańca Strzelina zadzwoniła kobieta, która podał się za funkcjonariuszkę Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna stracił 253 tys. złotych.

Oszustka zadzwoniła na numer stacjonarny. Są one dostępne w starych książkach telefonicznych. Poinformowała, że CBŚ prowadzi działanie skierowane w dużą grupę przestępczą wyłudzającą kredyty na terenie powiatu strzelińskiego. Kobieta namówiła mieszkańca do pobrania z banku pożyczki w wysokości 253 tys. złotych. Mężczyzna miał przekazać pieniądze innemu funkcjonariuszowi CBŚ.
- Po podjęciu pożyczki mieszkaniec zgodnie z instrukcjami przez telefon schował pieniądze do śmietnika na skwerku obok banku. Następnie przez jakiś czas, co pół godziny otrzymywał telefon od oszustki, która powiedziała mu, że zgłoszą się do niego funkcjonariusze CBŚ – relacjonuje Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.
Po pewnym czasie połączenia ustały. Mieszkaniec poszedł sprawdzić, czy pieniądze jeszcze są. Ogromne się zdziwił, kiedy stwierdził, że gotówki w śmietniku już nie było. Po dłuższej chwili uznał, że został oszukany i zgłosił się na policję. W komendzie opowiedział całe zdarzenie.
- Poszkodowany mężczyzną nie był w podeszłym wieku, lecz uległ przekonaniu, że pomaga organom ścigania w zatrzymaniu przestępców. To uśpiło jego czujność. Policja już wielokrotnie apelowała do mieszkańców powiatu strzelińskiego o czujność w przypadkach wyłudzenia pieniędzy – dodaje rzecznik.
W ostatnim czasie odnotowano 6 prób wyłudzenia pieniędzy na „wnuczka”. Okazały się one, jednak nieudolnie. Osoby starsze nie dały się nabrać i stracić dorobek własnego życia. Policja zwraca się z prośbą o zapisanie numerów do strzelińskiej komendy – 71 78 34 200, 71 78 34 222.
Mundurowi przypominają, aby w podobnych przypadkach należy kontaktować się również z osobami bliskimi i opowiedzieć im „dziwną” sytuację. Kilka dni temu w powiecie złotoryjskim policja zatrzymała jedną osobę, która dokonywała oszustw na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA