Express-Miejski.pl

46 litrów płynnej amfetaminy w mieszkaniu przy Kopernika

CBŚ zabezpieczyło amfetaminę i odczynniki chemiczne fot.: CBŚ

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano narkotyk. Zatrzymano trzech mieszkańców Strzelina.

W budynku przy ul. Kopernika – Młynarska zabezpieczono kilkadziesiąt litrów płynnej amfetaminy. Wcześniej funkcjonariusze dostali informację, że w centrum miasta może znajdować się nielegalne laboratorium. Ustalono, że w produkcję narkotyku zaangażowanych jest trzech mężczyzn w wieku od 23 do 38 lat. W trakcie śledztwa okazało się, że sprawcy nie tylko produkowali środki odurzające, ale również sprzedawali narkotyki przemycane z Holandii.
- Znamy sprawców. Wszyscy pochodzą ze Strzelina – mówi Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.
Funkcjonariusze CBŚ wkroczyli na posesję w momencie, kiedy produkowano narkotyk.
- Trzej „chemicy” zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Policjanci zabezpieczyli urządzenia i odczynniki chemiczne niezbędne do wytwarzania niedozwolonych środków. W budynku znaleźli 46 litrów płynnej amfetaminy – informuje oficer prasowy CBŚ.
Z takiej ilości można uzyskać ponad sześćdziesiąt kilogramów sproszkowanego narkotyku wartego prawie 2 mln złotych. Mężczyźni zatrzymani zostali doprowadzeni do wrocławskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty związane z produkcją znacznych ilości narkotyków.
Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.
Policjanci CBŚP z Wrocławia nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA