Express-Miejski.pl

Dni Wiązowa 2017. Koncerty, zabawa i spotkania z ciekawymi ludźmi

Dni Wiązowa 2017 fot.: fb/UM/bibli

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Kresowiacy złożyli kwiaty pod tablicą „Golgoty Wschodu”. Z mieszkańcami spotkał się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Oprócz tego było wiele zabawy, koncertów i warsztatów.

W piątek w sali gminnej biblioteki odbyło się szóste spotkanie Kresowian Ziemi Wiązowskiej poprzedzone mszą w kościele parafialnym i złożeniem kwiatów pod pamiątkową tablicą  „Golgota Wschodu”. Na uroczystość zaproszono znanego duchownego Tadeusza Isakowicza - Zaleskiego, który miał prelekcje o Kresach. Po wykładzie wystąpił zespół Skrzydła Ateny.
- Każdy mógł też skosztować smaków kresowej kuchni i porozmawiać na ciekawe tematy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.  W części artystycznej wystąpili nauczyciele z przedszkola Bajkowy Ogród i uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Wiązowie – opowiada Karolina Pawlak, rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy Wiązów.
W sobotę na stadionie zorganizowano Przegląd Muzyczny Zespołów Seniorskich „Łączymy Pokolenia”. Każdy mógł spróbować grochówki i zaśpiewać z zespołami, które wystąpiły na scenie. Gwiazdą wieczoru był zespół Impuls. W Dniach Wiązowa wzięli udział strażacy z OSP. Była też Akademia Bezpieczeństwa – zajęcia, na których uczono podstaw ratowania ludzkiego życia.
- Szkolą z pierwszej pomocy, uczą pomagania w sytuacjach kryzysowych, wypadkach komunikacyjnych i stanach zagrożenia życia. Organizują wycieczki i pogadanki z profilaktyki zdrowia. Tak działa Powiatowa Grupa Wsparcia Ratowniczego z Oławy, którą niejednokrotnie gościliśmy na spotkaniach Skrzydlatego Uniwersytetu Fundacji Atena – informuje Ewa Mielcarek z zarządu fundacji Atena.
Grupę wsparcia tworzą ratownicy medyczni, strażacy, specjaliści od bezpieczeństwa narodowego, a także instruktor strzelectwa.  Niespodzianką był pokaz skoku spadochronowego z motolotni przez Krzysztofa Krupiaka, zawodowego spadochroniarza. Wcześniej motolotnia wystartowała z okolic Przeworna. Podczas Dni Wiązowa odbywały się spotkania z twórcami. Zorganizowano też warsztaty carvingu - sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach, która wywodzi się z Dalekiego Wschodu.
- Carving jest moją pasją, w którą wkładam wiele serca - mówiła Agnieszka Basiura, która prowadziła zajęcia.
Podczas sobotniej imprezy zorganizowano warsztaty ceramiczne i spotkanie z pisarzem. Na dzieci czekało wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami, eurobangi i karuzela. Impreza trwała do późnych godzin nocnych.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA