Express-Miejski.pl

Policjanci po cywilu polują na podpalacza

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: fb/osp

Strażacy, wójt Przeworna i policjanci wzięli udział w spotkaniu w Miłocicach. Tematem były podpalenia budynków gospodarczych przez nieznanego piromana.

Do podpaleń stodół dochodziło w maju i czerwcu. Podczas ostatniego pożaru spalił się dach, słoma i siano. Właściciel przechowywał w niej tokarki, narzędzia do warsztatów oraz piły do drzewa. W pomieszczeniu nie było instalacji elektrycznej, więc nie mogło dojść do zwarcia.
- Zagrożenie było duże, bo w pobliżu znajduje się dom i inne pomieszczenia gospodarcze. Domniemamy, że przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie. W akcji brały udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej ze Strzelina oraz sześć zastępów OSP z okolicznych miejscowości.  Wartość strat nie ustalono – mówi kapitan Jarosław Łuczak z Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie.
Jest to kolejne podpalenie w tej miejscowości. Po pierwszym funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę – mieszkańca sąsiedniej miejscowości, który przyznał się do podłożenia ognia w pobliskim lasku.
- Zaprzeczył jednak, aby miał związek z podpaleniami stodół w Miłocicach. Winy mu nie udowodniono. Policjanci w dalszym ciągu wykonują czynności operacyjne, o jakich mówić nie mogę. Strzelińskiej policji bardzo zależy na ujęciu sprawcy i postawienia go przed sądem – mówi Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.
Wiadomo, że okolice wsi są pod obserwacją funkcjonariuszy po cywilu. Niedawno z inicjatywy komendanta powiatowego policji odbyło się spotkanie z mieszkańcami, strażakami i policją. Wziął w nim udział, także wójt Przeworna.

Policja apeluje z prośbą o przekazywanie jakichkolwiek informacji na temat sprawcy lub nowych okolicznościach zdarzeń w Miłociach. Do komendy można również dzwonić anonimowo pod nr tel. 71 783 42 31, 71 783 42 10 lub całodobowo 71 783 42 00, 71 783 42 22.     

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA