Express-Miejski.pl

Śmierć na autostradzie i potrącenie dziecka [raport policji]

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

Przy ulicy Konopnickiej w Strzelinie pięcioletniego chłopca potrącił volkswagen golf. Dziecko doznało ogólnych obrażeń. W Wiązowie auto uderzyło w rowerzystę.

Do potrącenia dziecka doszło 22 czerwca. Pięciolatek bawiąc się na spacerze z babcią w pewnej chwili wyrwał się jej i wtargnął na jezdnię. Potrącił go samochód osobowy, którym kierowała mieszkanka Strzelina. W wyniku wypadku chłopiec doznał ogólnych potłuczeń i trafił do Strzelińskiego Centrum Medycznego. Później przetransportowano go do Wrocławia na szczegółowe badania kliniczne.
Do kolejnego potrącenia doszło w tym samym dniu w Wiązowie.
- Nieznany sprawca wykonał manewr wyprzedzania nie zachowując przy tym należytej ostrożności i uderzył wystającym elementem auta w prawidłowo jadącego 80-letniego rowerzystę z Wiązowa. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń lewej ręki. Pokrzywdzonego przetransportowano do szpitala w Oławie – informuje Ireneusz Szałajko, oficer prasowy strzelińskiej policji.

22 czerwca na autostradzie A4 doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący renault megane 79-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn stracił kontrolę nad pojazdem i z całym impetem uderzył w barierę energochłonną.
- W wyniku obrażeń kierujący zmarł. Pasażerka pojazdu 87-letnia kobieta doznała ogólnych potłuczeń i została przetransportowana do szpitala w Oławie, gdzie pozostała na obserwacji. Obecny na miejscu prokurator rejonowy ze Strzelina polecił zabezpieczyć pojazd do badań specjalistycznych – dodaje Ireneusz Szałajko.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że inny pojazd mógł zajechać drogę renault i z tego powodu doszło do tragedii. Sprawę bada policja.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA