Express-Miejski.pl

Boisku nadano imię Kazimierza Piotrowicza

Śp. Kazimierz Piotrowicz fot.: Gromnik

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Uroczystości odbyła w sobotę 1 lipca. W trakcie odsłonięto tablicę poświęconą byłemu szefowi klubu Gromnik-Kuropatnik.  

Kazimierz Piotrowicz w latach 1972-2004 był prezesem klubu Gromnik. Działał również we wrocławskim kolegium sędziów i był członkiem strzelińskiego Ludowego Zespołu Sportowego (LZS). Jego zaangażowanie i wkład pracy przyczyniły do rozwoju klubu w Kuropatniku.
- Co takiego zrobił? Bardzo wiele - między innymi poprawił infrastrukturę obiektu. Dzięki niemu zasiano trawę na murawie i uformowano wał wzdłuż linii boiska. Sprowadzono też baraki, które pełniły funkcję szatni i były magazynkiem sprzętu sportowego – wspomina jeden z byłych zawodników.
W 2004 roku zrezygnował z kierowania klubem. Dwa lata temu podczas obchodów 70 - lecie klubu został wyróżniony za ciężką pracę na rzecz rozwoju lokalnej piłki nożnej.

W sobotę 1 lipca w Kuropatniku odbyła uroczystość nadania imienia boisku. O swoich relacjach z prezesem opowiadali burmistrz Dorota Pawnuk, starosta Marek Warcholiński i wicestarosta Aleksander Ziółkowski. Zaproszona na uroczystość rodzina Piotrowiczów podziękowała za możliwość upamiętnienia postaci ojca, który ponad 32 lata jako prezes LKS Gromnik Kuropatnik doprowadził do rozkwitu klubu i poprawy infrastruktury obiektu. Po uroczystości wszyscy poszli na cmentarz parafialny z ks. Tadeuszem Polanem, aby pomodlić się za zmarłego.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA