Express-Miejski.pl

Policja łapie poszukiwanych przez sądy i pijanych rowerzystów

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

W ostatnim czasie funkcjonariusze zatrzymali kilku rowerzystów po alkoholu i osoby poszukiwane nakazem doprowadzanie do zakładów karnych.

Trzy tygodnie temu funkcjonariusze z drogówki zatrzymali 60-latka z Oławy, który w Strzelinie jechał pijany seatem toledo. Kierowca miał pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zabrali mu prawo jazdy i zabezpieczyli auto. Do zatrzymania pijanego rowerzysty doszło 24 czerwca w Wiązowie.
- Dzielnicowi zatrzymali 63-letniego mieszkańca Bryłówka, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Badany miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie – informuje Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.
To nie koniec. Funkcjonariusze z Wiązowa na ulicy Daszyńskiego zatrzymali pijanego cyklistę – 60-latka. Badany miał prawie dwa promile w wydychanym powietrzu. 20 czerwca patrol w Strzelinie zatrzymał mieszkańca poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego wydanego przez Sąd Rejonowy w Strzelinie (II wydział karny) celem odbycia kary - piętnastu dni odsiadki. Funkcjonariusze zatrzymali również mieszkankę Strzelina poszukiwaną nakazem doprowadzenie do wrocławskiego zakładu karnego. Nakaz wydał sąd w Strzelinie celem odbycia kary 6 dni odsiadki za różne wykroczenia.
- 30 czerwca w Sadowicach funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali poszukiwanego  61-letniego mieszkańca wsi celem doprowadzenia go do zakładu karnego. Nakaz wydał Sąd Rejonowy w Strzelinie – dodaje rzecznik.
Również 30 czerwca policjanci z Wiązowa zatrzymali 45-letniego mieszkańca Wawrzyszowa poszukiwanego przez Prokuraturę Rejonową w Strzelinie. Mężczyźnie wręczono wezwanie do prokuratury.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA