Express-Miejski.pl

Na Facebooku o strzelińskim sporcie

Całe moje doświadczenie i wiedzę chciałem przekazać innym ludziom – mówi Michał Ostrowski fot.: JO

Powstał fanpage, który ma zachęcić mieszkańców do uprawiana sportu i zdrowego trybu życia. Działa ponad miesiąc. Do tej pory stronę odwiedziło kilka tysięcy osób.

Na stronie Strzelin Miastem Sportu umieszczane są ogłoszenia o organizacjach sportowych, przyszłych imprezach, zaproszenia i artykuły o zdrowym żywieniu. Niedawno sekcja łucznicza, która działa przy Strzelińskim Centrum Sportowo – Edukacyjnym zaprosiła mieszkańców do wspólnych treningów. Na stronie umieszczane są również informacje o remontach boisk, otwarciu kortów, czy nietypowych siłowni – urządzeń do tzw. street workoutu (zestaw drabinek i drążków do ćwiczeń fizycznych).
- Chcę aktywizować ludzi do aktywności fizycznej i odciągać młodzież od gier, komputera, czy smartfona. Na terenie gminy działają dziesiątki klubów, które mają sporo do zaoferowania mieszkańcom – tłumaczy Michał Ostrowski, radny ze Strzelina i pomysłodawca projektu.
Strona działa od 29 maja. Oprócz promocji wydarzeń sportowych można zobaczyć nowy kort tenisowy, które powstaje obok akwaparku. Są też porady o zdrowym żywieniu. Filmiki zachęcające do treningów zamieszczają kluby np. Strzeliński Klub Biegacza, który organizuje spotkania na stadionie przy technikum.
- Na stronie znajduje się baza danych o wszystkich obiektach sportowych, klubach, organizacjach i poradach zdrowotnych. Całe moje doświadczenie i wiedzę chciałem przekazać innym ludziom – uzasadnia Michał Ostrowski.
W bazie znalazł się również Orlik przy podstawówce nr 4 w Strzelinie, który zachęca do użytkowania i sekcja szachowa. Do treningów namawia w programie Kuby Wojewódzkiego pięściarz Mike Tyson.
Co o projekcie Strzelin Miastem Sportu mówią mieszkańcy?
- Widziałem stronę i cieszę się, że powstała. Mam nadzieję, że w przyszłości zamieszczane tam będą informacje o trenerach, najlepszych piłkarzach i problemach z jakimi borykają się nasze kluby. Chciałbym również, aby pojawiły się artykuły i zdjęcia ukazujące historię strzelińskiego sportu – podsumowuje Artur Marciszewski, mieszkaniec Strzelina.

Jacek Bomersbach

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA