Express-Miejski.pl

Wiele osób rannych w wypadkach [raport straży pożarnej]

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: fb/MB

W ostatnim tygodniu straż pożarna w Strzelinie miała wiele zgłoszeń do wypadków na terenie powiatu. Kilka osób trafiło do Strzelińskiego Centrum Medycznego.

4 lipca na drodze 395 w okolicach Świnobrodu straż miała wezwanie do auta, w którym zbita została przednia szyba. Do incydentu doszło podczas wymijania innego pojazdu. Szybę prawdopodobnie zbił kamień. Szkło dostało się do środka. W aucie znajdowało się roczne dziecko.
- Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się kobietą i dzieckiem. Ratownicy uspokoili zdenerwowaną kierującą. Zagrożenia zdrowia nie stwierdzono. Na miejsce przyjechał również patrol policji – relacjonuje Jarosław Łuczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie.
Do kolejnego wypadku doszło 5 lipca na ulicy Ząbkowickiej w Strzelinie. Przed godziną piętnastą skoda octavia zderzyła się ze skodą fabią. W wypadku jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala. W tym samym dniu (5 lipca) na drodze nr 395 w Strzelinie volkswagen golf wpadł do rowu. Przyczyną było prawdopodobnie nie dostosowanie warunków do prędkości jazdy. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.
- Do innego zdarzenia doszło 8 lipca po godzinie 16 w Ośnie (gmina Wiązów). Dachował tam samochód osobowy marki Renault Scenic. Autem jechały trzy osoby. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Nie mamy informacji, aby ktoś został poszkodowany – tłumaczy rzecznik.
Do wypadku doszło również 8 lipca o godzinie 16.55 w Michałowicach (gmina Borów). Na drodze dachował peugeot 207. Dwie osoby w pojeździe nie mogły wyjść o własnych siłach. Strażacy użyli noszy. Poszkodowanych odwieziono do szpitala. Przyczyną wypadku było nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Strażacy usuwali też rozlany olej na jezdni i dwa drzewa we wsi Płosa (gmina Przeworno). Konary runęły podczas burzy i blokowały ruch na drodze nr 3087.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA