Express-Miejski.pl

Urzędnicy kupią wiaty do zebrań i imprez

Wiata rekreacyjna ma stanąć za rok fot.: fb/GH

Gdzie będziemy się spotykać, jeśli zamkną dom dziecka w naszej wsi? - pyta Elżbieta Błasiak, sołtys Górca. Sytuację ma poprawić wiata rekreacyjna, którą chce kupić gmina.

W Górcu nie ma świetlicy. Do tej pory zebrania ludzi odbywały się w domu dziecka, w którym znajduje się duża sala. Tam przez wiele lat organizowano spotkania rady sołeckiej, zabawy, mikołaja i inne imprezy okolicznościowe.
- Od września placówka ma zostać przestać istnieć. Dom dziecka zostanie przeniesiony do Strzelina. Gdzie będą się odbywać zebrania wiejskie? Wiata jest niezbędna, aby organizować duże spotkania mieszkańców. O jej zakup wiele razy postulowaliśmy w gminie – mówi sołtys Górca.
Elżbieta Błasiak zaznacza jednak, że nie chodzi o małą wiatę, która zlokalizowana jest w np. w Warkoczu, ale o większą o wymiarach ok. 50 metrów kw. Dlatego projekt zmieniono.

Tymczasem Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie informuje, że w 2018 roku, zaplanowano budowę dwóch drewnianych wiat w miejscowościach Górzec i Chociwel, które będą pełnić funkcję świetlic. Obiekty będą wyposażone w kominki, a wejścia do nich zostaną utwardzone kostką betonową. Samorządowcy ze Strzelina liczą, że wiaty poszerzą ofertę rekreacyjną i zintegrują mieszkańców.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA