Express-Miejski.pl

Młodzież ze Strzelina bawiła się w Niemczech [zdjęcia]

Młodzież w Strealen fot.: fb/UMiG

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Strealen uczniowie grali w mini golfa, słuchali wykładów z historii i bawili się na koncercie. Wszystko w ramach wymiany młodzieży.      

Wizyta była odpowiedzią na wcześniejszą wizytę niemieckiej grupy, która gościła w Strzelinie rok temu. W tym roku delegacja strzelińskiej młodzieży wraz z opiekunami przyjęła zaproszenie od niemieckiego miasta partnerskiego Straelen. W lipcu odbywały się tam obchody patronów miasta - świętych Piotra i Pawła.

- Mając na uwadze podtrzymanie międzynarodowego kontaktu, jak również współpracy partnerskiej, młodzież z Polski odwiedziła naszych zachodnich sąsiadów. W trakcie kilkudniowego pobytu uczniowie korzystali z gościnności niemieckich rodzin, u których nocowali – relacjonuje jedna z opiekunek.

Niemcy przygotowali bogaty program, który nie pozwalał się nudzić. Oprócz tego między młodymi ludźmi nawiązała się koleżeńska więź. Jak spędzali czas? Grali w mini golfa, bawili się na koncercie niemieckich gwiazd muzyki pop i brali udział w zajęciach w niemieckiej szkole. Zorganizowano też zajęcia sportowe. Ważnym punktem wizyty było wzięcie udziału w obchodach święta miasta. Były to tylko nieliczne atrakcje, które zapewnił organizator.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA