Express-Miejski.pl

Kolizje na drogach i pijani kierowcy

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: policja

Do dwóch kolizji pojazdów doszło w Ludowie Polskim i Piotrowicach. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch pijanych kierowców.

Na drodze wojewódzkiej w okolicach Ludowa Polskiego jadący fordem focusem mieszkaniec Strzelina nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącej przed nim toyoty. Nikt nie został ranny. Sprawcę ukarano mandatem. Do kolejnej kolizji doszło w Piotrowicach.

- Kierowca volkswagenem chcąc uniknąć zderzenia z ciężarówką, która zjechała na przeciwległy pas drogi, zjechał do rowu i uderzył w znak drogowy. Kierowca osóbówki nie odniósł obrażeń. Ciężarówka odjechała z miejsca zdarzenia. Policjanci zebrali ślady i będą prowadzić postępowanie wyjaśniające – informuje Ireneusz Szałajko, rzecznik strzelińskiej policji.

Parę dni temu w Witowicach (gmina Wiązów) funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec Drzemilkowic (powiat oławski) ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po spisaniu danych mężczyznę puszczono do domu. Nie mógł on, jednak wracać rowerem, dlatego jednoślad przekazano innej osobie.
10 lipca w Cierpicach (gmina Przeworno) drogówka zatrzymała 21-latka ze Strzelina, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna miał prawie dwa promile. 21-latkowi zabrano prawo jazdy.  Czeka go też sprawa karna. Opla omegę przekazano osobie, którą wskazał kierowca.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA